رضا قارزی

مدیریت کاربری

نام کاربری :

کلمه عبور :

کد امنیتی :

ثبت نام - بازیابی گذرواژه

وصیت نامه الهی پاسدار رشید اسلام جانباز شهید ابراهیم قارزی (وصیت نامه عمومی)

وصیت نامه الهی پاسدار رشید اسلام جانباز شهید ابراهیم قارزی

(وصیت نامه عمومی)

 

بسم الله الرحمن الرحیم

« یا ایتهاالنفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی»

ترجمه: ای نفس قدسی مطمئن و دل آرام (که بیاد خداست) باز آی و در صف بندگان خاص من درآی چون تو خشنود به او و او راضی از تو (واعمال توست) پس بیا و در بهشت رضوان من داخل شو»

آری آن کس که تورا شناخت جان را چه کند    فرزند و عیال و خانمان را چه کند

دیوانه کنی هردو جهانش بخشی   دیوانه تو هردو جهان را چه کند

الهی رضاً به رضائک و تسلیماً به قضائک

آری انسانها همه آخری دارند و در این دنیا همه ما اجلی داریم که دیر یا زود خواهد آمد. همه ما مرگی داریم که به مرور وگذشت زمان فرا خواهد رسید. علی علیه الصلوهِ والسلام می فرماید: «چنان عبادت و زاری کن که گوئی همین الان خواهی مُرد و چنان زندگی کن و کار کن که گوئی سالهای سال میخواهی در این دنیا زیست کنی.

پس هرلحظه به یاد مرگ باشیم از این رو دست به قلم شدم تا وصیت کنم که اگر در جبهه خداوند توفیق و نعمت شهادت در راه خودش را نصیبم کرد وصیتی کرده باشم.

ای دوستان عزیز و ای سرور قهرمانپرور بدانید که عمر می گذرد و چنان ابرهای پائیزی به سرعت می رود و اما ما بی خبر ... لحظه ای درنگ و تأمل در گذشته عمرخود، ما را بیدار میکند کلام پیامبر خاتم حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم است که میفرماید حاسبو قبل ان تحاسبوا. حساب خود را بکنید قبل از این که به حساب شما برسند.

میدانید که اگر گناهان کوچک خودمان را در روز بشماریم و بعد درماه و سال چه عدد بزرگی در می آید.

با زبان که نعمتی است الهی در جهت بیان مطالب حقه، هزار گناه می کنیم با گوش و چشم و دستان خود هزار خیانت میکنیم درعوضِ شکرو سپاسگذاری از حضرت حق، ان شاءالله جزوکسانی باشیم که آیات حق الهی را به جان و دل خریدندو عملاً به نمایش گذاشتند.

ایاک نعبد و ایاک نستعین، اهدنا الصراط المستقیم  صراط الذین انعمت علیهم و نه از آنان که کفر ورزیدند و خداوند به آن ها غضب کرد و می کند (غیرالمغضوب علیهم والضالین که در نتیجه مغضوبین بدون استثناء از گمراهان نیز خواهند بود. پناه بر خدا، پناه بر خدا، پناه بر خدا. الهی عامِلنا بفضلک و لاتعاملنا بعدلک.

امام علی علیه السلام و امام حسین علیه السلام و همه خوبان تا کنون و تا آخر یاد و راهشان هست چون حق ماندنی است وباطل رفتنی، آیا یادی از ستمگران هست؟ اگر هست چطور است؟ آیا به آن ها لعن و نفرین ابدی نیست؟

پس (بیائیم) خدا ترس باشیم و از مردم دروغگو منافق دوری کنیم و با مردان و مردمان راستگو باایمان بپوندیم. (سوره توبه آیه 119)  که در این صورت، زندگی خوش و خرم جاوید در انتظار ماست. آن جاست که موقعی فرا می رسد که بندگان مقرب الهی در قیامت وارد می شوند و ازطرف خداوند و ملائک به آن ها سلام می رسانند. چهخوب استکه یاد راه خدا را همیشه در ذهن و خاطر بسپاریم و لحظه ای از اوامر الهی سرپیچی نکنیم که آن وقت هم دین و هم آخرت و دنیایمان گلستان می شود.

خاک شهیدان عشق گر بشکافی هنوز می شنوی  از  برش  زمزمه  دوست  دوست

*****

هرگزنمیرد آن که دلش زنده شد به عشق    ثبت است بر جریده عالم  دوام  ما

*****

حالت سوخته را سوخته دل داند وبس   شمع دانست که جان دادن پروانه زچیست

*****

با حسرت از این جهان  بریدن  سخت است  از گلشن وصل گل نچیدن سخت است

می گفت شهیدی به دم آخر خود  جان دادن و کربلا ندیدن   سخت است

مارا حلال کنید، التماس دعا، خداحافظ

 

فرازهایی از وصیت نامه خصوصی شهید ابراهیم قارزی

همسر عزیزم از شما می خواهم اگر ان شاءالله شهادت نصیب من شد بچه هایم را خوب تربیت کرده تحویل جامعه بدهی.

همسر فداکار من در زندگی همیشه دوست داشتم با خدا باشم وامر خدا را اطاعت کنم لذا در این زمان این سعادت نصیب من شد در لشکر صاحب الزمان (عج) مشغول به انجام وظیفه باشم و همچنین توفیق شهادت امام حسین (ع) ... را داشته باشم.

امیدوارم پس از شهادتم شما همسر عزیزم راه من و تمامی شهدا را ادامه دهیدو هیچگاه خستگی و افسردگی رابه خود راه ندهید.

 همیشه پاسداران این انقلاب اسلامی باشید با تربیت صحیح فرزندان و پرورش دادن فرزندانی که هرکدام سربازان اسلام باشند و پیمودن راه خدا که راه محمد و آل محمد(ص) است.

همسر عزیزم اگر من شهید شدم من را دربهشت زهرا دفن کنید و برای من گریه نکنید که دشمن شاد می شود. اگر خواستید برای من گریه کنید برای آن آقایی گریه کنید که در صحرای کربلا شهید شده و زن و بچه های خود را در راه خدا و دین اسلام دادومن هم از آن آقا، امام حسین علیه السلام شهادت را آموختم.

پسران عزیز وبزگوارم، شما سعی کنید پاسداران واقعی باشید برای انقلاب اسلامی و امام در این صورت موفق و مؤید خواهید بود.

دختران عزیزم، همانطور که حضرت فاطمه علیها سلام وهمان طورکه حضرت زینب کبری علیها سلام الگو و معلم زنان و دختران ما بودند شما هم باشید و لحظه ای آرزوی یک آه را بر دل دشمنان بگذارید.

بچه های عزیزم از شمامی خواهم که برای مادرتان بچه های خوبی باشید.

همسر عزیزم، بچه هایم نور چشمان من هستند ازآن ها خوب مواظبت کن.

اگر چه من شما راتنها گذاشتم برای دین خدا است اگر دراین جنگ صدام پیروز شود کفر بر اسلام پیروز شده است که اسلام از بین می رود.

ای مادرعزیزم ای کاش می دانستم که شبها تا صبح عمر خود را برای من خود را سپری کردی و من نتوانستم برای تو کاری بکنم. مادرجان مارا ببخش که اگر نبخشی خدا ما را نمی بخشد.

{site_page_oprt}

این پرونده را به اشتراک بگزارید :

Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn StumbleUpon Email

یادداشت کاربران

درج یک یادداشت :

نام کاربر :
پست الکترونیکی :
وب :
یادداشت :
کد امنیتی :

آمار بازدید

تاریخ : 1398/11/29

امروز : 19

دیروز : 120

بیشترین بازدید : 3118

بازدید کل : 837650

Ipشما : 3.234.245.121

ایران اسلامی