رضا قارزی

مدیریت کاربری

نام کاربری :

کلمه عبور :

کد امنیتی :

ثبت نام - بازیابی گذرواژه

راهکارهای مقابله با فشارها و تحریم‌های دشمنان نظام

بسمه تعالی

راهکارهای مقابله با فشارها و تحریم‌های دشمنان نظام

احکام اسلام و مبارزه با دشمنان  است. تلاش در راه اسلام و کوشش تلاش در عرصه اقتصاد، حرکت و مجاهدت اقتصادی جهت تعالی در مقابل دشمنان داخلی و خارجی برای تحقق دستورات و فرامین الهی است که یکی از پایه های دین و ستون محکم انگیزش جامعه اسلامی می‌باشد. بعد از انقلاب اسلامی همیشه استعمار گران و دشمنان داخلی و خارجی درصد مبارزه ، تقابل ، رویارویی اقتصادی مالی و معاملاتی بویژه در عرصه جهانی ، بین المللی ، منطقۀ خاورمیانه و مسائل داخلی ایران اسلامی بوده است در همه ابعاد آن از جمله تلاش‌ها ضربه زدن به مبانی ، اصول ، نگرشهای اسلامی می‌باشد تا برنامه های کلان ، استراتژیک که اجرای عملیاتی مسائل اقتصادی نظام اسلامی بوده هست و خواهد بود .

برنامه کلان امریکا و هم پیمانان و ایادی آن در جای جای دنیا در بعد اقتصادی ،این است :سلطه اقتصادی و نفتی پولی و مالی که از هیچ نظر در برنامه‌ها و روش‌ها و ابزارها کوتاهی نمی کند که در راس آن لابی‌های صهیونیستِ موثر جهان قرار دارند. در بعد پیروزی و  ایجاد جمهوری اسلامی و پیروزی انقلاب اسلامی تا به حال همیشه رویارویی و تلاش بر علیه این نظام اسلامی وجود داشته است .

 در سالهای اخیر اهمیت و حساسیت موضوع بارها از بیان مقام عظمای ولایت مورد تاکید قرار گرفته و عملیاتی گردیده است و در نظام اسلامی نیز تلاش های فراوانی شده با این وجود سستی ها، خیانتها، غارتها بیت المال، طمع اندوزی بعضی از عوام و خواص انقلاب، رشوه خواری، رانت خواری، و ....

در بعد داخلی روز به روز برای نظام و مردم مبارزه با مفاسد اقتصادی تلاش در جهت رسیدگی به مشکلات رفع فقر، فسادها و تبعیضها، کم کردن فاصله طبقاتی و پرهیز از اشرافی گری، مصرف گرایی و مصرف زدگی و .... لازم و مستمر می‌نماید .

هویت اصلی طراحی جدید دشمنان خارجی خاصه استکبار جهانی بعد از تلاش در جهت نابودی، حذف، بر اندازی نظام و مذاکره، تغییر ماهیت سیاست تحریم، القاعات نابسامانی و فشارهای اقتصادی می باشد .

 مقام معظم رهبری می فرمایند: دشمن در تلاش است تا از هر پنجره ای که قابل است در مبارزه با نظام و ملت وارد شود .

مسائل اقتصادی و مشکلات مادی و مالی مردم می‌تواند بستر و زمینه بسیار مهمی جهت فشار و ناامیدی و استحاله درونی ، ایجاد فساد و تغییر هویت در جامعه باشد .

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و .... نتوانسته و موفق نشد. ضربات زیادی به نظان بزند .

در ریز برنامه های عملیاتی دشمن در جهت تغییر هویت نظام، شایعه پراکنی ، ساختن اکاذیب ، بزرگ نمایی ، نا امید کردن مردم در حد نهایت از تکنیک های مربوطه است .

بر همگان آشکار است تلاش های گسترده غرب و سلطه گران در منطقۀ خاورمیانه بر جهان اسلام خاصۀ ایران اسلامی به چند علت عمده می باشد :

1- اهمیت جغرافیایی منطقه خاورمیانه دریاها ، تنگه ها ، شاه راههای مواصلاتی و....

2- اهمیت ذخایر نفتی و گازی جهان که غالباً در این منطقه و کشور هاست (مثل: عربستان ، ایران ، عمان ، کویت و ....

3- مرکزیت جهان اسلام در این منطقه می‌باشد که طبق نظر، نظریه پردازان مشهور امریکایی و غرب جهان اسلام امروز بزرگترین مشکل لیبرال دموکراسی و نظامهای غربی حاضر است

4-  انقلاب اسلامی و نهضت الهی حضرت امام (ره ) و مردم انقلابی ایران و دستاوردها ، تبعات ، بیداری ها و  استقلال‌های اسلامی در منطقه.

5- جلوگیری از ایجاد ایرانهای اسلامی و انقلابی دوم و سوم و چهارم و ... در منطقه

6- آینده اقتصادی سیاسی غرب در راستای آینده منطقه خاورمیانه توسط غرب تعریف می شود .

7- تحولات انقلابها بیداری های حاضر و جدید در کشورهای اسلامی مصر ، یمن ، لیبی ، بحرین ، عربستان و ... و کنترل و ساماندهی آنها به نفع خود

8- سرازیر شدن سرمایه های غرب در سالهای اخیر به طرف شرق

9- مقابله اقتصادی با کشورهایی چون چین ، ژاپن و ...

10-      گسترش تفکر اندیشه ، برنامه ها و سبک زندگی غربی و صهیونیستی و سلطه خود در جهان اسلام و مقام معظم رهبری (دام ظله) و قطب نما مرکزیت نظام اسلامی در تبیین‌ها و بیانات خود در سالهای اخیر به تبیین رشد‌ها، راهکارها، زمینه ها ، شرایط ، تحولات ، خطرها اقتصادی نظام اسلامی و دشمنان ، نظام مسیر و راه اقتصادی کشور را روشن نمودند .باید ملت و دولت و مسئولان با حرکت جهش ، برنامه ریزی قوت و تلاش در راستای فرامین مقام معظم رهبری پیش بروند داشتن قوتها ، توانها ، زمینه ها ، آمادگی ها و شرایط لازم اقتصادی کمک شایانی در زندگی فردی، اجتماعی و آینده جامعه اسلامی دارد به شرط استفاده و مدیریت صحیح در ذیل 20 راهکار و برنامه در سطح کلان و نحوه جامعه و نظام اسلامی و زندگی فردی برای اصلاح اوضاع اقتصادی جامعه آمده است:

1- کار آفرینی ،  تولید شغل لازم و کار آمد.

2- برنامه صحیح کاهش تورم و کاهش قیمتها در سطح خرد و کلان اقتصادی.

3- پیاده کردن اقتصاد مقاومتی که  از تاکید است خاص مقام معظم رهبری می باشد.

4- حول دادن قدرت و توان جامعه در راستای مبارزه با برنامه های دشمنان به ویژه در مسائل اقتصادی ، مشکلات مردم.

5- برنامه رشد و تعالی و تحول و جهش اقتصادی.

6- اجرای صحیح قوانین  مبارزه با مفاسد و مفسدان اقتصادی.

7- انفاق و دستگیری از ضعیفان در حد توان مردم و یاری و کمک مستضعفین طبقه محروم جامعه توسط مسئولان.

8- تسهیلات و راهکارهای اداری و اجرایی توسط مسئولان.

9- تشکیل ستادهای اجرایی جهاد اقتصادی و تلاش های مربوطه.

10-      اصلاح سیستم ها ، نظام های علمی و آموزشی اقتصاد و حرکت به سود مبانی و اصول و برنامه های اقتصاد اسلامی و پرهیز از گرایش و تقلید از اقتصاد سرمایه داری و کاپیتالیسمی (پرهیز از اقتصاد غربی).

11-      توجه و برنامه ریزی خاص نظام و مسئولان به طبقه و قشر ضعیف اقتصادی جامعه ، این ولی نعمتان و حامیان اصلی جامعه.

12-      مبارزه صحیح و روشن با اشرافی گری ، رانت خواری ، باند بازی ، هم پیمانی نا صحیح و تلاش های زیر زمینی اقتصادی و ضد نظام.

13-      پرهیز از شعار گرایی ، تظاهر ، سیاه نمایی و بزرگ نمایی در جامعه.

14-      تدوین برنامه جامع علمی اقتصادی در راستای تلاش های قبلی به ویژه برنامه جامع کشور ، طرح های توسعه و سند چشم انداز.

15-      تلاش دستگاههای قضایی و دستگاههای مربوطه جهت ایجاد امنیت پایدار اقتصادی جامعه.

16-      توجه به نظرات و برنامه های نخبگان حوزه و دانشگاهی مکتبی.

17-      از بین بردن شکاف در جامعه اسلامی که از مقایسه شاخصه های اقتصادی با وضعیت مطلوب بدست می‌آید.

18-      تغییرات و برنامه های لازم و ضروری نظام های اقتصادی ، مالی ، گمرکی ، بهره وری ،بانکی ، بیمه، توزیع ، ارزی و ... که باید از برنامه های دولت محترم باشد .

19-      استفاده از پتانسیل و توان جامعه به طور صحیح

ان شاء الله با یاری الهی و عنایات حضرت ولی عصر (عج) و راهنمایی ها و ارشادات مقام معظم رهبری ، دولت ، مسئولان و مردم انقلابی بتوانند در جهت مبارزه، رویارویی با مشکلات ، مفاسد ، به ویژه طرح ها و بر نامه های دشمنان و سلطه گران خارجی و داخلی با درایت ، تدبیر ، آگاهی و علم صحیح ، ساماندهی ، بر نامه ریزی ، تلاش ها پیگیری ، اصلاح مجاهدت و حرکت در مسیر جهانی شدن اهداف معصومین ، انقلاب ، رهبریت و مراجع و احکام اسلام حرکت کرد .

 

{site_page_oprt}

این پرونده را به اشتراک بگزارید :

Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn StumbleUpon Email

یادداشت کاربران

درج یک یادداشت :

نام کاربر :
پست الکترونیکی :
وب :
یادداشت :
کد امنیتی :

آمار بازدید

تاریخ : 1398/03/30

امروز : 49

دیروز : 230

بیشترین بازدید : 3118

بازدید کل : 822449

Ipشما : 54.145.45.143

ایران اسلامی